LAKOVÁNÍ

V roce 2006 byla postavena nová hala pro práškové lakování (zejména pro lakování výtahových dveří). Tento nový zakázkový provoz povrchových úprav je vybaven moderním zařízením pro předúpravy a čištění povrchů.

Vlastní prášková lakovna nám umožňuje pružně reagovat na požadavky zákazníků v co nejkratších termínech. Právě v oblasti dodávek výtahových dveří se tato skutečnost velice osvědčila. Můžete u nás zadat objednávku, protože technické řešení je již známo a konkrétní barevné provedení ještě doladit se zákazníkem a požadovanou RAL dohlásit pouze několik dnů před expedicí.

Provoz v lakovně, stejně jako i na ostatních provozech je celoročně dvousměnný. Dále můžeme poskytnout lakování např. pro zemědělskou techniku, bezpečnostní stojany pro kola, díly pro traktory apod.

Všeobecné informace o lakování

Práškové lakování je moderní technologie úpravy kovů, která splňuje přísná kritéria pro ochranu životního prostředí a zaručuje kvalitní povrchovou úpravu kovů práškovými barvami. Předpokladem pro kvalitní nástřik je očištěný povrch lakovaného výrobku (odmaštěný, případně opískovaný).

Dnes se prakticky veškeré práškové nátěrové hmoty nanášejí stříkáním v elektrostatickém poli. Dochází k tomu, že částice prášku se elektricky nabíjejí, zatímco lakovaný předmět je uzemněn.Výsledná elektrostatická přitažlivá síla stačí k vytvoření dostatečné vrstvy prášku na předmětu, udrží suchý prášek na místě, dokud se neroztaví a nepřilne k povrchu.

K nabíjení částic dochází dvěma způsoby:

  1. elektrostatickým nabíjením
  2. tribostatickým (kinetickým) nabíjením

Po nanesení práškové nátěrové hmoty následuje vypálení výrobků ve vypalovací peci. Při 180°C dochází k roztavení, vytvrzení a přilnutí prášku k povrchu výrobku.

Sortiment lakování

Nabízíme povrchovou úpravu vašich výrobků v nové moderní lakovně pomocí technologie, která je šetrná k životnímu prostředí. Lakování je prováděno vodou ředitelnými i rozpouštědlovými barvami v odstínech RAL dle vašeho výběru. Maximální rozměry lakovaných dílů jsou 2 000 (d) × 1 200 (š) × 1 000 (v) mm s max. váhou 300kg.

Kontakt

Kovot Invest s.r.o.
Služín 70
798 41 Kostelec na Hané

Výtahové dveře

Výtahové dveře vyrábíme v různých výškách a světlostech. Nejběžnější výška dveřního křídla je 2000 mm, ale vyrábíme nižší i vyšší. Světlosti jsou zpravidla v rozsahu 500 až 950mm, případně vyšší.

Výroba výtahových dveří

Poptávkový formulář